Zwierzęta są wspaniałymi kompanami do spędzania wolnego czasu, nieocenionymi towarzyszami codziennej monotonii. Rzadko jednak doceniamy zbawienny wpływ, który wywierają na nasze zdrowie. Nawet pomimo faktu, że coraz częściej wykorzystuje się naturalną metodę leczenia jaką jest zooterapia.

Kontakt ze zwierzętami wpływa pozytywnie na każdego z nas. Jednak techniki zooterapeutyczne są szczególnie skuteczne w przypadku leczenia osób dotkniętych autyzmem czy niepełnosprawnością. I to właśnie takie przykłady uświadamiają nam, jak istotne w naszym życiu są zwierzęta.

Animal Assisted Activities (AAA)

AAA to technika zooterapii, mająca na celu nakłonienie pacjenta do aktywności poprzez swobodny kontakt ze zwierzęciem. Długość zajęć i ich przebieg jest w dużej mierze uzależniony od potrzeb chorego. Zwykle są to zajęcia nieustrukturyzowane, ograniczające się jedynie to zabawy pacjenta ze zwierzęciem - głaskania, przytulania i dotyku. Zajęcia AAA prowadzone są najczęściej w formie grupowej i oprócz zachęcania do ruchu mają na celu zwiększenie aktywności interpersonalnej pacjenta

  • fizyczne
  • psychiczne
  • motywacyjne
  • edukacyjne

CENA szacowana indywidualnie ze względu na udział ilości i zróżnicowania zwierząt, które będą uczestniczyć w sesji terapeutycznej.

Co ważne nasze zajęcia odbywają się także na wolnym powietrzu !